İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak sair bir kaynağa aktarma fail, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sıkıştırılan ve ısınan gaz yağıın kondanserde soğutulması ile çtuzakışır. Henüz sonrasında genleşme vanasından güzeşte gaz yağıın tabncı çevresı ile sıcaklığı düşer ve mayilaşır. Evaporatörden geçerken soğutulmak maksut mayinın üzerinden ısıyı tuzakır tuzakçtemiz matbuatçta gaz yağı olarak kompresöre hasılat, yeniden sıkıştırılır. Çtuzakışma sistemi bu şekilde devam fiyat.

Chiller sistemi;

Sutaş soğutmalı chiller
Albeni soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun dışında heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri bile kullanılmaktadır. Chiller sistemi elbette çtuzakışır sorusuna karşılık tesviye etmek ciğerin soğutma gruplarını ayrı ayrı karıştırmak gerekir.

Albeni Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine bakılırsa gruplandırılır. En koca ayrım ise ısı kaynağının ne evetğudur. Eğer ısı havaya atılıyorsa atmosfer kaynaklı soğutma grubu, suya atılıyorsa ab kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Albeni soğutmalı chiller sistemleri, chiller içindeki soğutucu gaz yağıın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin atmosfer soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çtuzakışır.

Kompresörde sıkıştırılmış ve koca sıcaklıkta gaz yağı halindeki soğutucu temizışsoy kondansere gönderilir. Fanlar medetı ile batarya yüzeyinde atmosfer temizışı esenlanarak ısı transferi gerçekleşir. Doğal gaz üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Sutaş Soğutmalı Chiller
Sutaş soğutmalı chiller soğutma sistemleri, atmosfer soğutmalı chiller çtuzakışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki sıcak gaz yağıı ab ile soğutur. Doğal gazın soğutulması ciğerin atmosfer soğutmalı bataryalar yerine ab kullanan shell & tube veya plakalı tip ısı bileğmeslektiriciler kullanılır.

Chiller elbette çtuzakışır diyenler ciğerin ab soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini esnasında ab kaynağı ihtiyacının olduğunu delalet etmek gerekir. Sutaş kaynakları; akarsu, deniz, soğutma kulesi veya ölçün ab hattı kabil. Sutaş soğutmalı chiller sistemlerinde umumi olarak sistemin yerleştirilecek alanın kısıtlanmışlığı, erke maliyetlerinin önemli yalnız ab maliyetlerinin sakıt evetğu yerlerde kullanılır.

Sutaş soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çtuzakışabilme özelliğine malik evetğu ciğerin soğutma maksut bölgeye en benzeyen şekilde konumlandırılmak istendiğinde bile ülküsel çözüm esenlamaktadır. Su üstü vesaitının iklimlendirilmesi ciğerin bile ab soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller elbette çtuzakışır diyenler ciğerin son olarak ab soğutmalı chiller sistemlerinin aparey hacmini minimize ettiği ciğerin bir kapasitedeki chiller cihazına nazaran %65 henüz bayağı hacim sağlamış olduğunı delalet etmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çtuzakışma başarımındaki yükselme sebebi ile henüz sakıt canlılık tüketimi yapar ve koca başarım esenlar.

Chiller soğutma grupları; endüstriyel üretim tesisleri ilkin başlamak üzere, gıda ve ilaç endüstri, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, antipatik atmosfer depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Ancak her yararlanma alanına şayeste chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz bile chiller nedir ve chiller sistemi elbette çtuzakışır sorularınıza karşılık aldıysanız üretim merkeziniz ve meslekletmeniz ciğerin size özel chiller çözümleri ile tanıdıkabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden koltuk alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir