Bostan Teli, bahçenizi, arsanızı ya da şehir bahçelerini emniyetli bir şekilde sınırlayan tel sistemidir. Ekseri galvanizli çelik tellerden oluşur ve bahçenin etrafına yerleştirilir. Bostan telleri en önemli amacı güvenlik sağlamaktır. Bahçenize giren çıkarken arama etmeden geçmenin engellenmesi de ayrıksı bir yalnızçtır.

Bostan teli yeğleme edilirken nazarıitibar edilmesi müstelzim birkaç önemli benek vardır. Öncelikle malzemenin kalitesi ve dayanıklılığı önemlidir. Bahçenin boyutuna gereğince namuslu telleri yeğleme buyurmak de nazarıitibar edilmesi müstelzim bir kriterdir. Başkaca bedii görünüm de görüş önünde bulundurulmalıdır. Bostan telleri ayrıca, hayvanların bahçeye girmesini karışmak, bitkilere muhatara vermesini önlemek ve çocukların bahçenin çevresinde gezinmelerini karışmak dâhilin de kullanılabilir.

Bostan Teli Seçenekleri

Fiyatları

Galvanizli Çelik Bostan Teli

5-15 TL / metre

PVC Kaplı Bostan Teli

10-25 TL / metre

Desenli Bostan Teli

20-40 TL / metre

Bostan Teli kurulumu berenarı kolaydır. Öncelikle teller bahçe süresince uzanacak şekilde planlanmalıdır. Peşi sıra tel direkleri belirli aralıklarla zemine monte edilmelidir. Bu muamele çok kolaylık olmasa da birkaç nefer birkaç saatte kurulumu tamamlayabilir. Bostan telleri hizmetı konusunda da berenarı basittir. Bostan süresince uzanmış teller yalnızca zaman zaman arama edilmelidir. Eğer bir tel kırılırsa ya da hasar görürse değemektirilmelidir.

Bostan Teli Seçerken Ilgi Edilmesi Gerekenler

Bir bahçe, bir habbe en uz kısmıdır. Bahçenizi çevreleyen bahçe teli, bahçenizin tasar çizimı dâhilin önemli bir ilimdır. Bostan teli, bahçenize hem bedii hem de apotr bir katman sağlar. Bostan teli seçerken nazarıitibar edilmesi müstelzim temelı faktörler vardır. İlk olarak, https://www.telfence.com/ gibi bir web sitesinde bahçe telleri için taharri yapın. İnternet, bahçe teli seçerken en düzgün kaynaktır. Ancak, bahçe teli seçerken nazarıitibar edilmesi müstelzim faktörler şunlardır: gereç, renk, yükseklik, metanet.

Bostan teli seçimi dâhilin kullanılan gereç önemlidir. Gereç ne denli kaliteliyse, teli o denli dayanıklı olacaktır. Çinko, PVC, çelik, kırmızıüminyum üzere malzemeler bahçe teli üretiminde kullanılan malzemeler arasındadır. Bostan telinin rengi de önemlidir. Bahçenizdeki bitki ve çdâhilek renklerine ahenk sağlamalıdır. Başkaca, bahçe telinin yüksekliği de bahçenizin genel tasar çizimıyla uyumlu olmalıdır.

  • Bostan telinin dayanıklılığı da önemlidir. çekicilik koşullarına, sıcaklıklara, gönen oranlarına dayanabilecek bir bahçe telini seçmelisiniz.
  • Bostan teli kurulumu yapılması müstelzim bir emeklemdir. Kurulum uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Kurulum sırasında bahçe telinin namuslu açıda ve namuslu yükseklikte kurulması gerekmektedir.

Bostan teli mevsuk bir malzemeden yapılmış olabilir, ancak hizmetı yapılmalıdır. Bostan telinin kılıklı ve emniyetli kalması dâhilin lüzumlu denetlememların yapılması gerekmektedir. Bostan telinde meydana mevrut tahribatların hızlı bir şekilde onarılması gerekmektedir. Hizmet yapılması, bahçe telinin ömrünü uzatarak maddi açıdan tutum sağlar.

Gereç

Renk

Yükseklik

Metanet

Çinko

Beyaz

2.5m

Ortalama

PVC

Kahverengi

2m

Faziletli

Çelik

Siyah

1.5m

Ceninisakıt

Bahçenizi süsleyen bahçe telinin renk, yükseklik, gereç ve metanet üzere faktörlere nazarıitibar etmelisiniz. Bostan telinin hizmetı eskiden yapılmalıdır. Ihmal etmeyin, bahçe teliniz bahçenizi korumanın yüzı nöbet bir habbe güvenilirliği denli önemlidir.

Çit Teli Nedir?

Çit teli, bahçe, tarla, hayvan çitnağı yahut öbür alanların çevresini çevirmek dâhilin kullanılan bir yapı malzemesidir. Emniyetliği tedarik etmek, destursuz antreleri önlemek yahut hayvanların ürediği düzı sınırlamak dâhilin çit telleri kullanılabilir.

Çit telleri, çeşitli malzemelerden yapılabilecek çok yönlü yapılardır. Bu telleri seçerken kullanışlılığı, uzun ömürlülüğü ve malzemenin kalitesini görüş önünde bulundurmak önemlidir. En iyisini seçmek dâhilin https://www.telfence.com/ adresinden yardım kırmızıınabilir.

Çit telleri, evcil hayvanlara yahut öbür hayvanlara muhatara vermeden bahçenizi yahut arazinizi korumaya yardımcı olabilir. Ancak, çit tellerinin uzun süre tasarrufı onların hizmetını gerektirir. Çit tellerini korumanın biriyi yolu vardır bu nedenle bu tellerin uzun ömürlü olmasını tedarik etmek dâhilin hizmetı boşlama edilmemelidir.

Çit Teli Seçerken Nelere Ilgi Edilmeli?

Çit teli bir bahçe, tarla yahut insanların girmesine destur verilmemiş bir düzın sınırlarını belirlemek dâhilin kullanılan bir bariyer malzemesidir. Başkaca özellikle hayvanların dâhil girmesini inhibütör bir özelliği vardır. Pekâlâ çit teli seçimi elbette yapılır? İşte, çit teli seçerken nazarıitibar edilmesi müstelzim temelı unsurlar:

  • Kalite: Birinci sınıf çit telleri henüz uzun ömürlüdür ve henüz dayanıklıdır. İyi bir gereç seçmek, ilerideki maliyetlerinizi azaltacaktır.
  • Uzunluk: Çit teli boyu, çitinizin yüksekliğine bentlı olarak seçilmelidir. Bu kabile, çiti istediğiniz şekilde yükseltmenize imkân sağlar.
  • Gereç: Çit teli farklı malzemelerden yapılabilir. Galvanizli çelik, kırmızıüminyum ve vinil / PVC çit telleri en kesif kullanılan malzemelerdir. Galvanizli çelik, dayanıklıdır ve uzun yıllar dayanabilir. Kızılüminyum, çelik denli dayanıklıdır ancak henüz hafiftir. Vinil / PVC malzemeleri ise henüz belli belirsiz ve tasar çizim açısından henüz zariftir.

Eğer çit teli seçerken mafevkdaki faktörlere nazarıitibar ederseniz, istediğiniz amaca muvafık bir ürünü seçebilirsiniz. İnternet üzerinden biriyi çit teli vandözsı bulunuyor. https://www.telfence.com/sizin dâhilin en muvafık çit teli seçimi konusunda size yardımcı yapmak dâhilin lüzumlu tüm detayları sunabilir.

panel çit
çit teli
bahçe teli
bahçe çiti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir