Birleşmiş Milletler Çocuk Sağlığı Konusunda Neler Yapıyor?

Birleşmiş Milletler, çocuk sağlamlığı konusunda çeşitli çallıkışmalar yapmaktadır. Bu sayede çocukların fiziki, zihinsel ve toplumsal sağlamlıklarını mukayyet olmak ve iyileştirmek karınin biriyi çözüm sunmaktadır. Uluslararası Pediatri Kurumu (IPA) Dış İlişkiler Direktörü Büyüklük Hasanoğlu Birleşmiş Milletler ile çocukların haklarını ve evetşyalnız şartlarını düzeltmek karınin biriyi çallıkışmalarda bulunmuşdolaşma.
Birleşmiş Milletlerin Çocuk sağlamlığı konusunda en önemli konusu “Çocuk Hakları Sözleşmesi”nin yürürlükte olduğunu unutmamak gerekir. Bu akit, tüm çocukların sima haklarını koruyacak ve vüruttirecek önlemlerin allıkınmasını öngörür.
Birleşmiş Milletler, çocuk sağlamlığı konusunda çeşitli ülkelerde, yöresel topluluklarla ve nüfus grupları ile ortaklık yapmaktadır. Sağlıklı gıdaların, hijyen kez ve hijyen koşullarının sağlamlanması, aşılama programlarının yürütülmesi konularında çallıkışmalar yapmaktadır. Bunların kenarırabıta çocukların er evetşta okuma değirmi becerilerini kazanmalarına yardımcı olunmanktadır. Cinsiyet eşitliğinin sağlamlanması konularında çallıkışmalar yürütülmektedir.
Birleşmiş Milletler, çocukların sağlamlıklı hayat sürdüklerinden tehlikesiz tamamlanmak karınin muhtıra gereksinimlerin mukabillamasına müteveccih programlar uygulamaktadır. Bu programlarla, çocukların sağlamlıklı beslenmelerine yardımcı tamamlanmak, hastalıklardan korunmalarını temin etmek, içmece suyunun sağlıklı olmasını temin etmek, karı hekimliği ve sağlık hizmetlerinin yaygınlaşması kabilinden biriyi mevzularda farklı ülke ve yöresel topluluklarla çallıkışmalar dokumalmaktadır.

Birleşmiş Milletler ve Uluslararası Pediatri Çalışmaları

Sonuç olarak, Birleşmiş Milletler çocuk sağlamlığı konusunu öncelikli bir husus olarak ele almaktadır. Bütün dünyada çocukların sağlamlıklı ve ongun bir can sürmeleri karınin çeşitli projeler ve programlar uygulamaktadır. Büyüklük Hasanoğlu Birleşmiş Milletler ile Dış İlişkilerini yürüttüğü (IPA) Uluslararası Pediatri Kurumu arasında, çocukların fiziki ve zihinsel sağlamlıklarını koruyacak sağlık hizmetleri, aşılama programları, sağlıklı hayat koşulları, sağlamlıklı tagaddi ve güvenli çocukluk devri kabilinden mevzularda eş eylem etmektedir. üste, Birleşmiş Milletler, çocukların yetişek haklarının korunması ve vüruttirilmesi konusunda da çallıkışmalar yapmaktadır. Bu sayede çocukların her türlü ayrımcılıktan korunmasını ve denktaş şartlarda yetişek haklarının kullanmasını hedeflemektedir.

Çocukların korunması ve yetiştirilmesi konusunda meydana getirilen çallıkışmalar, cihan çapında sağlamlıklı bir can sürmelerine hasiyet etmektedir. Böylelikle çocukların gelecekteki potansiyellerinin tam olarak vürutebilmesi karınin öncelikli olarak ele allıkınmaktadır. Bütün cihan ülkeleriyle ortaklık yapmaktadır.

Kerem Hasanoğlu Birleşmiş Milletler Görüşmelerinin Nedenleri

IPA Dış İlişkiler Direktörü Büyüklük Hasanoğlu Birleşmiş Milletler ile biriyi çallıkışma yürütmüştür. Bunların nezdinde geçmiş periyot umumi sekreterlerinden olan Ban Ki-moon ile birebir ufukmeler yapmıştır. Bu sayede sığınmacı çocuklar ve çocuk sağlamlığı konularında önemli akıbetlar aldırmıştır. Büyüklük Hasanoğlu Birleşmiş Milletlerile ufukmelerinde yalnızca çocukların sağlamlıklı ve ongun bir can sürdüklerine yardımcı tamamlanmak istemiş ve bu konuyu öncelikli bir misyonu olarak ele almıştır. Birleşmiş Milletler, tüm cihan çapında çocukların sağlamlıklı ve adaletli bir can sürdüklerine yardımcı tamamlanmak karınin çallıkışmalarını sürdürecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir