ücretsiz logo tasarım

Logo nedir? Lafız demeı olarak asıl mukabillığı dilimizde amblem olan, bir konuin, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, demeını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo tasar çizimı anlamsal olarak konuletmenin veya organizasyonun kazık olarak yaptığı konui sembolize edebileceği kabil, markanın kendi demeı ile de sembolleştirilebilir, ayrıca bazı çalışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı bâtınerik ve anlamlara iye olabilir.

Sorusu sorulduğunda lafız demeının haricinde, birkötü logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasar çizim esnasında tasar çizimı meydana getirecek olan özlük veya kuruma neyin ve kesinlikle aktarıldığı epey önemlidir. özge taraftan logo tasar çizim çalışmasını meydana getirecek özlük veya kurumun sizi kesinlikle anladığı ve logo çalışmanızı kesinlikle değerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çalışma sizin, konuletmenizin ve bundan sonraki çalışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasar çizim çalışması” olacaktır.

Logo yalnızca şekil ve sembol değil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin değkonutirilmiş ve düzenlenmiş hali veya marka bâtınin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çalışmalara logo değil, logotype denilir. Logotype yekten çok iş alanı ile faaliyette kâin şirketler bâtınin henüz çok yeğleme edilebilir. Yekta bir sektörde hareket gösteren konuletmelerin ekseri logoları dalü temsil değer. Lakin yekten çokça dal ile uğraşılıyorsa bütün sektörleri logoda işaret etmek imkansızdır.

Logo ne konue yarar?
İşletmeler bâtınin logo veya logotype eğer olmazsa olmazlardandır. Her kesinlikle markası olmayan bir işletme eğer olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz dakika aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile yanında gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, beli aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Emektar halini düşünmeye çalışın. Markaların logoları olmadan filhakika marka olmaları az daha imkansızdır.

Bu sebeple konuletmenize kurumsal bir niyet hazırlayarak yolunuza sağ adımlarla devam edebilmek hesabına “logo tasar çizim” çalışması ile başlayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kabil bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) ifade değer. Ticari markaların, kurumların ve ayrıca kâh kişilerin bir çehrete tanınmasını sağlayan konuaretlerdir. Tipik bir logo firmaların fark edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayan renk, font, şekil ve görsellerdir.

Düz, kolay anlaşılır, yolırlanması kolay, olası evetğunca azca skorda renkten oluşfinansıdır. Her çdenktaş baskı ve kesit tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok önemsiz ölçülerde detaylar kaybolmamalı, çok kebir ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Diğer firma evet da ürünlere ilişkin logolar ile karışıklığa sebep vermemeli, ayrıca çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan evet da esinlenen logolar o ürün evet da firmaya kebir muhatara verir.

Logo tasarımcıyı değil ürün evet da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun tasarımcısı Paul Rand’e için logoyu üreten tasarımcıdır fakat oluşturan firmanın kendisidir. İlgili organizasyonun evet da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen evet da tasarlanan font şirketin içeriğine normal olmalıdır. Başkaca kurumun kendisini kesinlikle tanımladığı ve kurumu yansıfecir kavramların neler bulunduğunu bilmek logonun tasar çizim aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin cihetırabıta lüzumlu rengi lüzumlu şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü dakika bile rahatılda lafıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişkin ürün evet da firma bâtınin logo tasarlanacağı dakika o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri üzerine olgun sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı dakika simgenin taşıyacağı deme hizmetında bu olgun çok önemlidir.

ücretsiz logo tasarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir