Ancak hesabınıza ruzuşeb giriş fail ve kovuşturulma eden biriyseniz, örneğin 2 güneş önce bakmış olduğunuzda herşey normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın aracısız çkızılındığını sabitleme etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çkızılındı demeden önce son bir kontrol bile arkadaş, kardeş evet da hesabı kovuşturulma eden yakınlarımızdan kontrol sağlamlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere kovuşturulma ettiği kişmüterakki gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas çoğunlukla kullanıcı adınızı bileğişçiliktirmektedir, saldırganların sizin hesabınız yürekin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çkızılışın.
Instagram Hesabı Nite Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çkızılındı ise bunun saksılıca sebepleri şunlardır:

E-benzeyen adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz masnu e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve güya Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran masnu maillerdir. Titiz bakıldığında web bulunak kısmının instagram.com evet da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde mevki alan linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çkızılınabilir.
Izlemeçi arttırmak yürekin kullanılan web siteleri evet da taşınabilir uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar çoğunlukla Instagram angajmansı istediği yürekin şifrenizi kızılırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir isim şifrenizi çbağışlamak yürekin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çkızılınan bir müşterimize kuduruk “DM” ile ulaşıp, kovuşturulmaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun yürekin bile şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişsağlıklı farklı metotlarla kandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişmüterakki “hesabın tehlikede” “kovuşturulmaçini arttıralım” kabilinden sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çkızılınan Instagram Hesabı Nite Geri Alınır?
Instagram hesabı çkızılınan evet da hacklenen eşhas yürekin ne yazık ki çok şu denli reçete bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu mevzuda çok şu denli dayak sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çkızılındı” diye aslında gayrı kişilerin hesabını çalmaya çkızılışan kişilerin olması.

1.Seçenek: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama angajmansı almaya çkızılışın. Eğer şifre sıfırlama angajmansı gelirse derhal şifreyi bileğişçiliktirin ve takkadak arkası sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini sağlamlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar görgü ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Seçenek: Instagram hesabınız çkızılındığında e-posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram hesap pusulası şifreniz bileğişçiliktiğinde veya kullanıcı adınız bileğişçiliktiğinde e-posta hesabınıza değişiklik bildirimi kızılırsınız. Instagram hesabını çalan saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı doğrusu bileğişçiliktirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine güvenli başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğişçiliktirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğişçiliktiren sen bileğilsen, hesabını güvene kızıl” evet da bazı “bileğişçilikikliği son kızıl” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslısınız fakat çoğunlukla saldırganlar e-posta adresini bileğişçiliktirdiği yürekin sizde bu görüntülük çıkmaz ve direk olarak “güvenlik kodu kızıl” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir