Kabala, bir malın ya da hizmetin yetişkin miktarlarda satın allıkınması yahut satılması fehvaına hasılat. Kabala satış, umumiyetle perişan beyların bilakis, ürünleri yetişkin miktarlarda satın saha ve henüz sonrasında bunları küçük miktarlarda satan maslahatletmelere ya da müşterilere dokumalır.

Toptancılık ise, üreticilerden yahut ithalatçılardan ürünleri yetişkin miktarlarda satın saha ve bunları henüz sonrasında perakendecilere yahut son kullanıcılara satan bir iş modelidir. Toptancılar, ürünlerin yetişkin miktarlarda satın allıkınması yardımıyla, ürünlerin henüz sakıt ünite maliyeti ile satılabilmesine imkân sağlamlarlar. Toptancılar üste, perakendecilerin stoklarını yönetmelerine yardımcı yetişmek dâhilin farklı ürünlerin bulunmuş olduğu birçok kategoride ürün sunabilirler.

Kabala tecim, birçok endüstride bulunabilir ve umumiyetle ürünlerin maliyetini dökmek talip küçük ve yetişkin maslahatletmeler tarafından kullanılır. Örneğin, bir marketin raflarındaki ürünlerin çoğu kabala satın karşıır ve henüz sonrasında müşterilere perişan olarak satılır. üste, bir yapım şirketi yapım malzemelerini kabala satın alarak maliyetlerini düşürebilir ve projelerinde henüz zait kar elde edebilir.

Toptancılar, umumiyetle ürünlerin nakliyesi, depolanması ve teslimatı ile ilgilenirler. Ürünlerin güvenli bir şekilde taşınması ve depolanması, hasar riskini en aza indirir ve müşterilerin essah ürünleri essah zamanda almasını sağlamlar. Toptancılar üste, perakendecilerin ve son kullanıcıların gereksinimlerine tatminkâr farklı ürünler sunarak rakiplik yararı sağlamlarlar.

Toptancılık, hem üreticiler hem bile perakendeciler dâhilin birçok yarar sunar. Üreticiler, ürünlerinin satışını zaitrabilirler ve yetişkin miktarlarda satış yaptıkları dâhilin henüz zait hasılat elde edebilirler. Perakendeciler ise, toptancılar yardımıyla ürünleri henüz sakıt fiyata satın alabilir ve henüz sakıt maliyetlerle satış yaparak henüz zait kar elde edebilirler.

Ancak, toptancılık iş modeli, temelı dezavantajlar da dâhilerebilir. Örneğin, kabala satış yapmak dâhilin yetişkin miktarlarda ürün stoku saklamak gerekir, bu da nakit dürüstışını etkileyebilir ve maslahatletmeler dâhilin riskli olur. üste, toptancıların müşterilerine temelli ürün hazırlık edebilmeleri ve rakiplikçi fiyatlar sunabilmeleri dâhilin, hazırlık zinciri yönetiminde titiz olmaları ve hızlı karşılık tevdi kabiliyetlerinin olması önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir