Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, erdemli lisans eğitimini Erkli özgü Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Idare ve Kurum vadiında İstanbul Vazıh Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek bölümünde bellik üretimu, yönetimi, önemli bellik planlaması ve Türkiye’bile ilk kat önemli üniversite kurumlarının Master Franchise konstrüksiyonlanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze kadar yetişek bölümünde karı olarak birçok markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En koskocaman ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden saksılayarak cihan geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, konuşma, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası etken çaldatmaışmalar yürüten KALKO, birçok ayak topu, basketbol abdübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl başkanlık yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde arz aldığı Büyükçekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların taçı nöbet Türkiye’nin en koskocaman özel meslek ve ağırşak derneği olan TÖDER’bile 6 senedir el kurulunda arz almaktadır.

KALKO, yetişek vadiında yaptığı başarılı başlangıçimlerden dolayı birçok düğün, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Eğitim Antreimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu sosyal yardımlaşma vakfında yetişek vadiında projeler yürütmektedir. Her yıl birçok öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Haberci Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve beş ile beraberinde öğretmenleriçin lojman yaptırıp Ulusal Eğitim Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir