Chat, Türkçesiyle “Söyleşi” mealına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım konusunda sergilediği performanstan sonra internetin sadece marifet aktarımı ciğerin değil, aynı zamanda sefahat ciğerin de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanların bir müstear ad kullanarak (nickname) sohbet yazar eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç teşhismadığınız rastgele biriyle konstrüksiyonlabildiği kabilinden ayrıca teşhisdığınız kişilerle de özel programlar veya web siteleri aracılığıyla konstrüksiyonlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri teşhisdığınız veya teşhismadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanışma ve sohbet ika üzere kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri çoğunlukla programlama dilleri kullanılarak veya hazır scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş evlendirmek ciğerin sadece nickname (müstear kişi) açmak yerinde olurken bazenlarındaysa sohbete kafalamadan önce behemehâl üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm genel ağ kullanıcıları ortada pop olan Mynet ve ZurnaNet kabilinden siteler chat sitelerine kafalıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki genel ağ kullanıcılarıyla yetişek mesafe utanmaünü kullanarak sadece kırlı, kırlı ve sahnelü, ünlü ve sahnelü kabilinden tercihe sargılı olarak sohbet etmenize yardımcı olan nominalmlardır. Chat programlarının şimdiye kadar kullanılmış en pop olanı güdük süre önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger adlı müdrike mesajlaşma nominalmıdır. Bir sair pop chat yetişek olan ve internetin söylence nominalmlarından kabul edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir